Internacia Katolika Unuigxo Esperantista

Emblemo de IKUE

 

 

LA KARDINALOJ

Listo de la nur elektantoj, laŭlande

 

Listo de ĉiuj Kardinaloj laŭ aĝo-ordo

(listo ĝisdatigita ĝis la 27a de februaro 2013) 

Notoj

Kardinaloj nomumitaj de Paŭlo la 6a:

substrekita

Kardinaloj nomumitaj de Beata Johano Paŭlo la 2a:

normala karaktro

Kardinaloj nomumitaj de Benedikto la 16a:

kursive

Kardinaloj-elektantoj:

kun asterisko *

   

 

 

*

FAMILIA NOMO kaj nomo

Naskiĝ-dato

Lando

Kontinento

 

 

TONINI Ersilio

20.07.1914

Italio

Eŭropo

 

 

ANGELINI Fiorenzo

01.08.1916

Italio

Eŭropo

 

 

BARTOLUCCI Domenico

07.05.1917

Italio

Eŭropo

 

 

CANESTRI Giovanni

30.09.1918

Italio

Eŭropo

 

 

PIMENTA Simon Ignatius

01.03.1920

Hindio

Azio

 

 

SFEIR Nasrallah Pierre

15.05.1920

Libano

Azio

 

 

HONORÉ Jean

13.08.1920

Francio

Eŭropo

 

 

TUCCI Roberto, S.I.

19.04.1921

Italio

Eŭropo

 

 

ARNS Paulo Evaristo , O.F.M.

14.09.1921

Brazilo

Latinameriko

 

 

NAGY Stanislas, S.C.I.

30.09.1921

Pollando

Eŭropo

 

 

FURNO Carlo

02.12.1921

Italio

Eŭropo

 

 

COTTIER Georges Marie Martin, O.P.

25.04.1922

Svislando

Eŭropo

 

 

AGUSTONI Gilberto

26.07.1922

Svislando

Eŭropo

 

 

ANTONETTI Lorenzo

31.07.1922

Italio

Eŭropo

 

 

ETCHEGARAY Roger

25.09.1922

Francio

Eŭropo

 

 

MEJÍA Jorge María

31.01.1923

Argentina

Latinameriko

 

 

VANHOYE Albert, S.I.

24.07.1923

Francio

Eŭropo

 

 

GULBINOWICZ Henryk Roman

17.10.1923

Pollando

Eŭropo

 

 

SILVESTRINI Achille

25.10.1923

Italio

Eŭropo

 

 

CLANCY Edward Bede

13.12.1923

Aŭstralio

Oceanio

 

 

KOREC Ján Chryzostom, S.I.

22.01.1924

Slovakio

Eŭropo

 

 

LOURDUSAMY D. Simon

05.02.1924

Hindio

Azio

 

 

PIOVANELLI Silvano

21.02.1924

Italio

Eŭropo

 

 

TOMKO Jozef

11.03.1924

Slovakio

Eŭropo

 

 

SANTOS Alexandre José Maria dos, O.F.M.

18.03.1924

Mozambiko

Afriko

 

 

CASSIDY Edward Idris

05.07.1924

Aŭstralio

Oceanio

 

 

ARAÚJO Serafim FERNANDES de

13.08.1924

Brazilo

Latinameriko

 

 

do NASCIMENTO Alexandre

01.03.1925

Angolo

Afriko

 

 

CÉ Marco

08.07.1925

Italio

Eŭropo

 

 

ÁLVAREZ MARTÍNEZ Francisco

14.07.1925

Hispanio

Eŭropo

 

 

CORDERO LANZA DI MONTEZEMOLO Andrea

27.08.1925

Italio

Eŭropo

 

 

FALCĂO FREIRE José

23.10.1925

Brazilo

Latinameriko

 

 

COPPA Giovanni

09.11.1925

Italio

Eŭropo

 

 

GRECH Prosper, O.S.A.

24.12.1925

Malto

Eŭropo

 

 

ESTEPA LLAURENS José Manuel

01.01.1926

Hispanio

Eŭropo

 

 

OBANDO BRAVO Miguel, S.D.B.

02.02.1926

Nikaragvo

Latinameriko

 

 

KARLIC Estanislao Esteban

07.02.1926

Argentino

Latinameriko

 

 

AGRÉ Bernard

02.03.1926

Ebura Bordo

Afriko

 

 

CONNELL Desmond

24.03.1926

Irlando

Eŭropo

 

 

CACCIAVILLAN Agostino

14.08.1926

Italio

Eŭropo

 

 

JAWORSKI Marian

21.08.1926

Ukrajnio

Eŭropo

 

 

CARLES GORDÓ Ricardo María

24.09.1926

Hispanio

Eŭropo

 

 

BAUM William Wakefield

21.11.1926

Usono

Norda Ameriko

 

 

WAMALA Emmanuel

15.12.1926

Ugando

Afriko

 

 

MEDINA ESTÉVEZ Jorge Arturo

23.12.1926

Ĉilio

Latinameriko

 

 

MARTÍNEZ SOMALO Eduardo

31.03.1927

Hispanio

Eŭropo

 

 

PASKAI László, O.F.M.

08.05.1927

Hungario

Eŭropo

 

 

MACHARSKI Franciszek

20.05.1927

Pollando

Eŭropo

 

 

SZOKA Edmund Casimir

14.09.1927

Usono

Norda Ameriko

 

 

DELLY Emmanuel III

06.10.1927

Iraq

Azio

 

 

SODANO Angelo

23.11.1927

Italio

Eŭropo

 

 

WETTER Friedrich

20.02.1928

Germanio

Eŭropo

 

 

BECKER Karl Josef, S.I.

18.04.1928

Germanio

Eŭropo

 

 

SGRECCIA Elio

06.06.1928

Italio

Eŭropo

 

 

BIFFI Giacomo

13.06.1928

Italio

Eŭropo

 

 

BRANDMÜLLER Walter

05.01.1929

Germanio

Eŭropo

 

 

KITBUNCHU Michael Michai

25.01.1929

Tajlando

Azio

 

 

MARCHISANO Francesco

25.06.1929

Italio

Eŭropo

 

 

CASTRILLÓN HOYOS Darío

04.07.1929

Kolombio

Latinameriko

 

 

MAIDA Adam Joseph

18.03.1930

Usono

Norda Ameriko

 

 

WILLIAMS Thomas Stafford

20.03.1930

Nov-Zelando

Oceanio

 

 

HERRANZ Julián

31.03.1930

Hispanio

Eŭropo

 

 

McCARRICK Theodore Edgar

07.07.1930

Usono

Norda Ameriko

 

 

POUPARD Paul

30.08.1930

Francio

Eŭropo

 

 

DE GIORGI Salvatore

06.09.1930

Italio

Eŭropo

 

 

TUMI Christian Wiyghan

15.10.1930

Kamerunio

Afriko

 

 

PUJATS Jānis

14.11.1930

Latvio

Eŭropo

 

 

PANAFIEU Bernard

26.01.1931

Francio

Eŭropo

 

 

VIDAL Ricardo J.

06.02.1931

Filipinoj

Azio

 

 

RUINI Camillo

19.02.1931

Italio

Eŭropo

 

 

KEELER William Henry

04.03.1931

Usono

Norda Ameriko

 

 

SEBASTIANI Sergio

11.04.1931

Italio

Eŭropo

 

 

MUREŞAN Lucian

23.05.1931

Rumanio

Eŭropo

 

 

MAZOMBWE Medardo Joseph

24.09.1931

Zambio

Afriko

 

 

LAW Bernard Francis

04.11.1931

Usono

Norda Ameriko

 

 

SIMONIS Adrianus Johannes

26.11.1931

Nederlando

Eŭropo

 

 

CHEONG JINSUK Nicholas

07.12.1931

Koreio

Azio

 

 

SARAIVA MARTINS José, C.M.F.

06.01.1932

Portugalio

Eŭropo

 

 

ZEN SE-KIUN Joseph, S.D.B.

13.01.1932

Ĉinio

Azio

 

 

EGAN Edward Michael

02.04.1932

Usono

Norda Ameriko

 

 

VLK Miloslav

17.05.1932

Ĉeĥa Respubliko

Eŭropo

 

 

SCHWERY Henri

14.06.1932

Svislando

Eŭropo

 

 

STAFFORD James Francis

26.07.1932

Usono

Norda Ameriko

 

 

ROSALES GAUDENCIO Borbon

10.08.1932

Filipinoj

Azio

 

 

MURPHY-O’CONNOR Cormac

24.08.1932

Anglio (Britio)

Eŭropo

 

 

RUBIANO SÁENZ Pedro

13.09.1932

Kolombio

Latinameriko

 

 

ARINZE Francis

01.11.1932

Niĝerio

Afriko

 

 

MARTINO Renato Raffaele

23.11.1932

Italio

Eŭropo

 

 

SCHEID Eusébio Oscar, S.C.I.

08.12.1932

Brazilo

Latinameriko

 

 

LOZANO BARRAGÁN Javier

26.01.1933

Meksikio

Latinameriko

 

 

HUSAR Lubomyr, M.S.U.

26.02.1933

Ukrajnio

Eŭropo

 

*

KASPER Walter

05.03.1933

Germanio

Eŭropo

 

*

POLETTO Severino

18.03.1933

Italio

Eŭropo

 

*

SANDOVAL ÍŃIGUEZ Juan

28.03.1933

Meksikio

Latinameriko

 

*

DANNEELS Godfried

04.06.1933

Belgio

Eŭropo

 

*

ERRÁZURIZ OSSA Francisco Javier, de la Pastroj de Schönstatt

05.09.1933

Ĉilio

Latinameriko

 

*

FARINA Raffaele, S.D.B.

24.09.1933

Italio

Eŭropo

 

*

AGNELO Geraldo Majella

19.10.1933

Brazilo

Latinameriko

 

*

MEISNER Joachim

25.12.1933

Germanio

Eŭropo

 

*

VELA CHIRIBOGA Raúl Eduardo

01.01.1934

Ekvadoro

Latinameriko

 

*

RE Giovanni Battista

30.01.1934

Italio

Eŭropo

 

*

TETTAMANZI Dionigi

14.03.1934

Italio

Eŭropo

 

*

MONTERISI Francesco

28.05.1934

Italio

Eŭropo

 

*

HUMMES Cláudio, O.F.M.

08.08.1934

Brazilo

Latinameriko

 

*

AMIGO VALLEJO Carlos, O.F.M.

23.08.1934

Hispanio

Eŭropo

 

*

SARDI Paolo

01.09.1934

Italio

Eŭropo

 

*

CORDES Paul Josef

05.09.1934

Germanio

Eŭropo

 

*

RODÉ Franc, C.M.

23.09.1934

Slovenio

Eŭropo

 

*

BERTONE Tarcisio, S.D.B.

02.12.1934

Italio

Eŭropo

 

*

DARMAATMADJA Julius Riyadi, S.I.

20.12.1934

Indonezio

Azio

 

*

PHAM MINH MÂN Jean-Baptiste

--.--.1934

Vjetnamio

Azio

 

*

LAJOLO Giovanni

03.01.1935

Italio

Eŭropo

 

*

NAGUIB Antonios

18.03.1935

Egiptio

Afriko

 

*

RIGALI Justin Francis

19.04.1935

Usono

Norda Ameriko

 

*

DE PAOLIS Velasio, C.S.

19.09.1935

Italio

Eŭropo

 

*

ABRIL y CASTELLÓ Santos

21.09.1935

Hispanio

Italio

 

*

POLICARPO José da CRUZ 

26.02.1936

Portugalio

Eŭropo

 

*

MAHONY Roger Michael

27.02.1936

Usono

Norda Ameriko

 

*

TERRAZAS SANDOVAL Julio, C.SS.R.

07.03.1936

Bolivio

Latinameriko

 

*

DIAS Ivan

14.04.1936

Hindio

Azio

 

*

LEHMANN Karl

16.05.1936

Germanio

Eŭropo

 

*

LEVADA William Joseph

15.06.1936

Usono

Norda Ameriko

 

*

OKOGIE Anthony Olubunmi

16.06.1936

Niĝerio

Afriko

 

*

TURCOTTE Jean-Claude

26.06.1936

Kanado

Norda Ameriko

 

*

ROUCO VARELA Antonio María

24.08.1936

Hispanio

Eŭropo

 

*

ORTEGA Y ALAMINO Jaime Lucas

18.10.1936

Kubo

Latinameriko

 

*

LÓPEZ RODRÍGUEZ Nicolás de Jesús

31.10.1936

Dominikana Respubliko

Latinameriko

 

*

ANTONELLI Ennio

18.11.1936

Italio

Eŭropo

 

*

SARR Théodore-Adrien

28.11.1936

Senegalio

Afriko

 

*

BERGOGLIO Jorge Mario, S.I.

17.12.1936

Argentino

Latinameriko

 

*

GEORGE Francis Eugene, O.M.I.

16.01.1937

Usono

Norda Ameriko

 

*

BAČKIS Audrys Juozas

01.02.1937

Litovio

Eŭropo

 

*

ASSIS Raymundo DAMASCENO

15.02.1937

Brazilo

Latinameriko

 

*

NICORA Attilio

16.03.1937

Italio

Eŭropo

 

*

MARTÍNEZ SISTACH Lluís

29.04.1937

Hispanio

Eŭropo

 

*

VEGLIŇ Antonio Maria

03.02.1938

Italio

Eŭropo

 

*

ROMEO Paolo

20.02.1938

Italio

Eŭropo

 

*

COCCOPALMERIO Francesco

06.03.1938

Italio

Eŭropo

 

*

O’BRIEN Keith Michael Patrick

17.03.1938

Skotlando (Britio)

Eŭropo

 

*

MONTEIRO de CASTRO Manuel

29.03.1938

Portugalio

Eŭropo

 

*

CAFFARRA Carlo

01.06.1938

Italio

Eŭropo

 

*

AMATO Angelo, S.D.B.

08.06.1938

Italio

Eŭropo

 

*

O'BRIEN Edwin Frederick

08.04.1939

Usono

Norda Ameriko

 

*

DZIWISZ Stanisław

27.04.1939

Pollando

Eŭropo

 

*

TONG HON John

31.07.1939

Ĉinio

Azio

 

*

BRADY Seán Baptist

16.08.1939

Irlando

Eŭropo

 

*

MONSENGWO PASINYA Laurent

07.10.1939

Demokratia Respubliko Kongolando

Afriko

 

*

GROCHOLEWSKI Zenon

11.10.1939

Pollando

Eŭropo

 

*

TOPPO Telesphore Placidus

15.10.1939

Hindio

Azio

 

*

RAĎ Béchara Boutros, O.M.M.

25.02.1940

Libano

Azio

 

*

VALLINI Agostino

17.04.1940

Italio

Eŭropo

 

*

WUERL Donald William

12.11.1940

Usono

Norda Ameriko

 

*

ZUBEIR WAKO Gabriel

27.02.1941

Sudano

Afriko

 

*

NAPIER Wilfrid Fox, O.F.M.

08.03.1941

Sud-Afriko

Afriko

 

*

PELL George

08.06.1941

Aŭstralio

Oceanio

 

*

SCOLA Angelo

07.11.1941

Italio

Eŭropo

 

*

RIVERA CARRERA Norberto

06.06.1942

Meksikio

Latinameriko

 

*

UROSA SAVINO Jorge Liberato

28.08.1942

Venezuelo

Latinameriko

 

*

SALAZAR GÓMEZ Rubén

22.09.1942

Kolombio

Latinameriko

 

*

BERTELLO Giuseppe

01.10.1942

Italio

Eŭropo

 

*

RAVASI Gianfranco

18.10.1942

Italio

Eŭropo

 

*

VINGT-TROIS André

07.11.1942

Francio

Eŭropo

 

*

RODRÍGUEZ MARADIAGA Oscar Andrés, S.D.B.

29.12.1942

Honduraso

Latinameriko

 

*

BAGNASCO Angelo

14.01.1943

Italio

Eŭropo

 

*

CALCAGNO Domenico

03.02.1943

Italio

Eŭropo

 

*

TAURAN Jean-Louis

05.04.1943

Francio

Eŭropo

 

*

DUKA Dominik, O.P.

26.04.1943

Ĉeĥa Respubliko

Eŭropo

 

*

SEPE Crescenzio

02.06.1943

Italio

Eŭropo

 

*

VERSALDI Giuseppe

30.07.1943

Italio

Eŭropo

 

*

COMASTRI Angelo

17.09.1943

Italio

Eŭropo

 

*

SANDRI Leonardo

18.11.1943

Argentino

Latinameriko

 

*

CIPRIANI THORNE Juan Luis

28.12.1943

Peruo

Latinameriko

 

*

ONAIYEKAN John Olorunfemi

29.01.1944

Niĝerio

Afriko

 

*

OUELLET Marc, P.S.S.

08.06.1944

Kanado

Norda Ameriko

 

*

O'MALLEY Seán Patrick, O.F.M. Cap.

29.06.1944

Usono

Norda Ameriko

 

*

PENGO Polycarp

05.08.1944

Tanzanio

Afriko

 

*

PIACENZA Mauro

15.09.1944

Italio

Eŭropo

 

*

RICARD Jean-Pierre

25.09.1944

Francio

Eŭropo

 

*

GRACIAS Oswald

24.12.1944

Hindio

Azio

 

*

NJUE John

--.--. 1944

Kenjo

Afriko

 

*

SCHÖNBORN Christoph, O.P.

22.01.1945

Aŭstrio

Eŭropo

 

*

ALENCHERRY George

19.04.1945

Hindio

Azio

 

*

SARAH Robert

15.06.1945

Gvineo

Afriko

 

*

RYŁKO Stanisław

04.07.1945

Pollando

Eŭropo

 

*

PULJIĆ Vinko

08.09.1945

Bosnio-Hercegovino

Eŭropo

 

*

CAŃIZARES LLOVERA Antonio

15.10.1945

Hispanio

Eŭropo

 

*

FILONI Fernando

15.04.1946

Italio

Eŭropo

 

*

COLLINS Thomas Christopher

16.01.1947

Kanado

Norda Ameriko

 

*

BETORI Giuseppe

25.02.1947

Italio

Eŭropo

 

*

AVIZ Joăo BRAZ de

24.04.1947

Brazilo

Latinameriko

 

*

PATABENDIGE DON Albert Malcolm Ranjith

15.11.1947

Sri-Lanko

Azio

 

*

BURKE  Raymond Leo

30.06.1948

Usono

Norda Ameriko

 

*

TURKSON Peter Kodwo Appiah

11.10.1948

Ganao

Afriko

 

*

ROBLES ORTEGA Francisco

02.03.1949

Meksikio

Latinameriko

 

*

BOZANIĆ Josip

20.03.1949

Kroatio

Eŭropo

 

*

DiNARDO Daniel Nicholas

23.05.1949

Usono

Norda Ameriko

 

*

SCHERER Odilo Pedro

21.09.1949

Brazilo

Latinameriko

 

*

HARVEY James Michael

20.10.1949

Usono

Norda Ameriko

 

*

NYCZ Kazimierz

01.02.1950

Pollando

Eŭropo

 

*

DOLAN Timothy Michael

06.02.1950

Usono

Norda Ameriko

 

*

KOCH Kurt

15.03.1950

Svislando

Eŭropo

 

*

BARBARIN Philippe

17.10.1950

Francio

Eŭropo

 

*

ERDŐ Péter

25.06.1952

Hungario

Eŭropo

 

*

EIJK Willem Jacobus

22.06.1953

Nederlando

Eŭropo

 

*

MARX Reinhard

21.09.1953

Germanio

Eŭropo

 

*

WOELKI Rainer Maria

18.08.1956

Germanio

Eŭropo

 

*

TAGLE Luis Antonio G.

21.06.1957

Filipinoj

Azio

 

*

THOTTUNKAL Baselios Cleemis

15.06.1959

Hindio

Azio

             

 


 

 

Nur la Kardinaloj-Elektantoj, laŭlande

FAMILIA NOMO kaj nomo

Lando

BERGOGLIO Jorge Mario, S.I.

Argentino

SANDRI Leonardo

Argentino

PELL George

Aŭstralio

SCHÖNBORN Christoph, O.P.

Aŭstrio

DANNEELS Godfried 

Belgio

TERRAZAS SANDOVAL Julio, C.SS.R. 

Bolivio

PULJIĆ Vinko 

Bosnio-Hercegovino

AGNELO Geraldo Majella 

Brazilo

HUMMES Cláudio, O.F.M. 

Brazilo

ASSIS Raymundo DAMASCENO

Brazilo

AVIZ Joăo BRAZ de

Brazilo

SCHERER Odilo Pedro

Brazilo

DUKA Dominik, O.P.

Ĉeĥa Respubliko

ERRÁZURIZ OSSA Francisco Javier, de la Pastroj de Schönstatt 

Ĉilio

TONG HON John

Ĉinio

MONSENGWO PASINYA Laurent

Demokratia Respubliko Kongolando

LÓPEZ RODRÍGUEZ Nicolás de Jesús

Dominikana Respubliko

NAGUIB Antonios

Egiptio

VELA CHIRIBOGA Raúl Eduardo

Ekvadoro

TAGLE Luis Antonio G.

Filipinoj

VINGT-TROIS André

Francio

TAURAN Jean-Louis

Francio

RICARD Jean-Pierre

Francio

BARBARIN Philippe

Francio

TURKSON Peter Kodwo Appiah

Ganao

KASPER Walter 

Germanio

MEISNER Joachim 

Germanio

CORDES Paul Josef

Germanio

LEHMANN Karl 

Germanio

MARX Reinhard

Germanio

WOELKI Rainer Maria

Germanio

SARAH Robert

Gvineo

DIAS Ivan 

Hindio

TOPPO Telesphore Placidus

Hindio

GRACIAS Oswald

Hindio

ALENCHERRY George

Hindio

THOTTUNKAL Baselios Cleemis

Hindio

AMIGO VALLEJO Carlos, O.F.M.

Hispanio

ABRIL y CASTELLÓ Santos 

Hispanio

ROUCO VARELA Antonio María

Hispanio

MARTÍNEZ SISTACH Lluís

Hispanio

CAŃIZARES LLOVERA Antonio

Hispanio

RODRÍGUEZ MARADIAGA Oscar Andrés, S.D.B.

Honduraso

ERDŐ Péter

Hungario

DARMAATMADJA Julius Riyadi, S.I. 

Indonezio

BRADY Seán Baptist

Irlando

POLETTO Severino 

Italio

FARINA Raffaele, S.D.B.

Italio

RE Giovanni Battista 

Italio

TETTAMANZI Dionigi 

Italio

MONTERISI Francesco

Italio

SARDI Paolo

Italio

BERTONE Tarcisio, S.D.B.

Italio

LAJOLO Giovanni

Italio

DE PAOLIS Velasio, C.S.

Italio

ANTONELLI Ennio

Italio

NICORA Attilio

Italio

VEGLIŇ Antonio Maria

Italio

ROMEO Paolo

Italio

COCCOPALMERIO Francesco 

Italio

CAFFARRA Carlo

Italio

AMATO Angelo, S.D.B.

Italio

VALLINI Agostino

Italio

SCOLA Angelo

Italio

BERTELLO Giuseppe

Italio

RAVASI Gianfranco

Italio

BAGNASCO Angelo

Italio

CALCAGNO Domenico

Italio

SEPE Crescenzio

Italio

VERSALDI Giuseppe

Italio

COMASTRI Angelo

Italio

PIACENZA Mauro

Italio

FILONI Fernando

Italio

BETORI Giuseppe

Italio

TURCOTTE Jean-Claude

Kanado

OUELLET Marc, P.S.S.

Kanado

COLLINS Thomas Christopher

Kanado

NJUE John

Kenjo

SALAZAR GÓMEZ Rubén

Kolombio

BOZANIĆ Josip

Kroatio

ORTEGA Y ALAMINO Jaime Lucas

Kubo

RAĎ Béchara Boutros, O.M.M.

Libano

BAČKIS Audrys Juozas

Litovio

SANDOVAL ÍŃIGUEZ Juan 

Meksikio

RIVERA CARRERA Norberto

Meksikio

ROBLES ORTEGA Francisco

Meksikio

EIJK Willem Jacobus

Nederlando

OKOGIE Anthony Olubunmi

Niĝerio

ONAIYEKAN John Olorunfemi

Niĝerio

CIPRIANI THORNE Juan Luis

Peruo

DZIWISZ Stanisław

Pollando

GROCHOLEWSKI Zenon 

Pollando

RYŁKO Stanisław

Pollando

NYCZ Kazimierz

Pollando

POLICARPO José da CRUZ  

Portugalio

MONTEIRO de CASTRO Manuel

Portugalio

SARR Théodore-Adrien

Senegalio

O’BRIEN Keith Michael Patrick

Skotlando (Britio)

RODÉ Franc, C.M. 

Slovenio

PATABENDIGE DON Albert Malcolm Ranjith

Sri-Lanko

NAPIER Wilfrid Fox, O.F.M.

Sud-Afriko

ZUBEIR WAKO Gabriel

Sudano

KOCH Kurt

Svislando

PENGO Polycarp

Tanzanio

RIGALI Justin Francis

Usono

MAHONY Roger Michael 

Usono

LEVADA William Joseph

Usono

GEORGE Francis Eugene, O.M.I. 

Usono

O'BRIEN Edwin Frederick

Usono

WUERL Donald William

Usono

O'MALLEY Seán Patrick, O.F.M. Cap.

Usono

BURKE  Raymond Leo

Usono

DiNARDO Daniel Nicholas

Usono

HARVEY James Michael

Usono

DOLAN Timothy Michael

Usono

UROSA SAVINO Jorge Liberato

Venezuelo

PHAM MINH MÂN Jean-Baptiste

Vjetnamio

  ---